امتیاز موضوع:
  • 1 رأی - میانگین امتیازات: 5

کندالینی
شماره عضویت: 1
حالت من: حالت من
وضعیت: آفلاین
موضوع‌ها: 20
اعتبار: 5
سپاس هاي داده شده: 6
سپاس دريافت شده 41در21ارسال

اصول مراقبه
[تصویر:  BrainHarvardMeditation-657x360.jpg]

خیلی ها مراقبه را آن چنان که می بایست درست انجام دهند، انجام نمیدهند. باید چند دقیقه ای اندیشید که اصل مراقبه برای چیست اصلا چرا مراقبه میکنیم و هیچکس نمیتواند دنیایی که موقع مراقبه احساس میکند را برای شما توصیف کند. در اصل اگر بخواهم آن را به چیزی شبیه سازی کنم میتوانم آن را به دنیای کائنات و کیهان تشبیه کنم. دنیایی که لایتناهی و بی کران است و هر کسی موقع مراقبه به دنیای خاصی وصل میشود چون تمرکز آن شخص روی یک چیز خاص است آن را وارد دنیای بی انتها آن چیز میکند. و باعث میشود انسان در آن وادی گم بشود و باعث رنجش روح، جسم و ذهن گردد. مثلا کسانی که موقع مراقبه روی چشم سومشان تمرکز میکنند به مرور زمان باعث فعال سازی آن میشوند و چون نمیتوانند قدرت آن را تحمل کنند منجر به فشار به روح, جسم و ذهن میشود. شما باید یاد بگیرید که چگونه مراقبه انجام دهید. برام گام نخست شما میبایست ذهن و جسم را وارد حالت سکون کنید یعنی موقع مراقبه باید به هیچ چیز فکر نکنید. این برای کسانی که ذهن فعالی دارند کار سختی است، کسانی که در روز هزار مشغله دارند و در دنیای مجازی سیر میکنند این کار برایشان دشوار میباشد. برای رسیدن به این مرحله میبایست همه چیز را رها کنند، چیزهایی که ذهن و جسم را مشغول خود میکند. در قسمت دوم مستند سامادهی این جریان خیلی خوب مورد بررسی قرار داده شده است. در اصل اگر میخواهید ذهن و جسم را وارد حالت سکون کنید باید تماشای تلوزیون، ارتباط با دنیای مجازی و ارتباط با دیگران را قطع کنید تا وقتی که ذهن و جسم به حالت سکون وارد شود، باید کاری کنید که هیچ چیز روی شما تاثیر نگذارد . برای رسیدن به هدف باید قوانین آن را هم بلد باشید. برای موفقیت در بخش مراقبه باید تمام قوانین را حفظ و مو به مو آنها را انجام دهید.باید اول ذهن را به آرامش برسانید بعد بدن و بعد روح را. و برعکس این عمل هیچ وقت جواب نخواهد داد. سعی کنید یوگا (آساناها) انجام ندهید خورشید نگری نکنید چون اینها باعث میشود چاکراهاتون مستقیم بیدار شوند و چون بدن و ذهن هنوز آماده این کار نیست باعث اختلاف و معذب شدن شما خواهد شد. فقط خوددرمانی با استفاده از همسویی ها و مراقبه . بعد که ذهن  و جسم به صورت کامل به سکون رسید آساناها و خورشید نگری را انجام دهید تا بتوانید در حالت سکون چاکراها را بیدار و فعال کنید . قبلا هم گفتم مصرف نمک را کم کم قطع کنید و اگه نمیتوانید بهتر است از نمک دریایی استفاده کنید. چون میوه ها خود دارای املاح میباشند و نیاز به مصرف نمک صنعتی و یا دریایی نیست غذاهای تند مصرف نکنید مثل ترشی، فلفل، پیاز، سرکه، و غیره... تا میتوانید آب مصرف کنید . در اصل آب است که موجب میشود همسویی ها بهتر عمل کنند. برای اینکه انرژی بدنتان متعادل شود . یک روز از هفته آن هم نیم ساعت به زمین متصل شوید روش کار اینگونه است، یه زمین خاکی یا دارای علف پیدا کرده و به صورت ایستاده و با چشمان بسته خواهان اتصال به زمین شوید و تمام همسویی های خود و چاکراهایتان را به زمین متصل کنید و خواهان متعادل کردن انرژی بدنتان و چاکراها و همسویی ها شوید و بعد از پایان این عمل یادتان باشد رابطه بین خود و زمین را قطع کنید

#مراقبه
17-02-2019, 11:25 PM
امضای kundalini

خویش حقیقی از هزاران نور خورشید شدیدتر است پس به خود آی

تشکر شده توسط: razdel , hojjat

اشتراک گذاری این مطلب

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع:
1 مهمان